AjansMedya Dijital Tanıtım Çözümleri

ARAMA MOTORU REKLAMLARI

Google reklamları, Gmail reklamları, Youtube reklamları, Yandex reklamları

"Inovasyon kültürünüzün bir parçası olmalı. Müşteriler bizden çok daha hızlı hareket ediyor ve eğer onlara yetişemezsek başımız dertte demektir. "
Ian Schafer

Google Reklamlarınızı Aynı Gün Yayınlayın.

Doğru bir anahtar kelime hedeflemesi ile, sunduğunuz ürün veya hizmetleri Google’da arayan potansiyel müşterilerinizin karşısına rakiplerinizin önünde, ilk sırada siz çıkarsınız. Reklamlarınız karar verdiğiniz gün içerisinde yayınlanmaya başlar. Aynı gün müşterilerinizden form, telefon, sipariş, randevu, rezervasyon vs. almaya ürün ve hizmetlerinizi satmaya başlarsınız. Google reklamları en hızlı sonuç alabileceğiniz reklamlardır.

İstediğiniz bütçeyle başlayın.

Google arama ağı reklamları için bütçeyi ve tıklama başı ödemek istediğiniz maliyeti siz belirlersiniz. Ekibimiz bu noktada sizin için rekabet analizi ve sektör analizi yaparak en verimli başlangıç bütçesini tavsiye edecektir. Burada dikkat edilmesi gereken yatırımın getirisi olacaktır. Bize performans metriğinin ne olacağını belirtmeniz de önemlidir. Örneğin; X TL’lik reklam harcamasının karşılığında Y TL ciro elde etmek ya da her X TL’lik reklam harcamasında bir sipariş almak, form doldurtmak gibi işlemlerin gerçekleşmesi gibi. Böylelikle hızla Google reklamları kampanya kurulumuna başlar ve PPC optimizasyonunuzu sağlarız.

Yalnızca Sonuçlar İçin Ödeme Yapın.

Tıklama olmazsa ücretlendirme de yok.  Yalnızca kullanıcılar Google’da ilk sırada çıkmak için ürün ve hizmetleriniz ile ilgili belirlemiş olduğunuz, anahtar kelimeleri aratır, tıklar ve sitenize gelir veya tarafınıza bir telefon araması gerçekleştirirse reklam hesabınızda belirlemiş olduğunuz bütçenize cüzi bir maliyet yansır. Yani müşteri size, siz de hedefinize ulaştığınızda ücretlendirilirsiniz.

Müşterilerinize Ulaşmanın En Dijital Yolu.

Google’da web sitenizdeki ürün veya hizmetlerinizle ilgilenen potansiyel müşterilerinize ulaşmak için çeşitli reklam kampanyası, kurgusu ve modeli mevcuttur. Bunlar:

  • Standart Google Arama Ağı Reklamları
  • Alışveriş Reklamları – Google Reklamları Sonuçları
  • Web Sitelerinde Yayınlanan Görüntülü Reklamlar
  • Görsel ve İşitsel Reklamlar (YouTube Video Reklamları)
  • Uygulama İçi Mobil Reklamlar

İşletmenize özel Google Reklam modelleri çözümleri için bize ulaşabilirsiniz.

Reklamlarda işinizi şansa bırakmayın.

Reklamlarınızın Performansınızı Kontrol Edin.

Google Ads raporlama ekranı ile reklamlarınızın performansını çok sade bir arayüzle görebilirsiniz.

En temel değerler olan reklamlarınızı kaç kişinin gördüğünü, reklamlarınıza kaç kişinin tıklayarak web sitenize girdiğini, kaç kişinin işletmenize telefonla ulaştığına kadar olan tüm detayları Google Ads panelinden görebilirsiniz.

Reklamların karşılığında ne kadarlık satış yaptığınız, kullanıcıların sitenizde sipariş ya da form doldurmadan önce kaç kez hangi kampanyalara tıkladıklarına kadar ki tüm detayları dönüşüm odaklı ileri düzey Google ads raporlaması ile sizlere sunuyoruz.

Bütçenizin Raporlarına Ulaşın.

Reklam bütçenizi istediğiniz tutarda istediğiniz süre içerisinde harcanacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

Google reklamları fiyatları o an ki hedef kitle ve kelimenin rekabet durumuna göre belirlenmekte olup minimum teklif tutarı ile Google' da reklam verebilirsiniz.

Reklam bütçenizi belirlerken sizin için sektör ve rakip analizinizi yaparak dijital reklamlar için harcamanız gereken minimum reklam bütçenizi belirlemenizde de size yardımcı olur, haftalık veya aylık olarak şeffaf bir şekilde raporlama yapıyoruz.

Reklamlarınızı Test Edin.

Google reklamlarınızda birden fazla kampanya, reklam grubu ve anahtar kelimeleriniz olacaktır. Dijital yatırımınızın karşılığının reklam metinlerinden geldiğini görmek reklam bütçenizi verimli kullanabilmek için son derece önemlidir. Aynı ürün ya da hizmeti anlatmak için birden çok reklam metni yazar ve kullanıcıların etkileşimini ölçeriz.

Metin reklamlarınızda A/B testleri yaparak daha çok tıklama alan veya daha çok dönüşüm (sipariş, form, telefon araması) alan Google reklamları üzerine yeni varyasyonlar üretiriz. Bu sayede daha alakalı reklam metinleri oluştururken, maliyetlerinizde alaka düzeyi ve kalite puanından dolayı düşmesini sağlarız.

Böylece hem ürün ile ilgili en doğru metni kullanıcıya göstererek satışlarınızı artırır hemde tıklama başı maliyetlerinizde düşüş sağlıyoruz..

Dönüşüm Adımlarını İzleyin!

Web sitenize Google Ads Reklamları ile gelen bir kullanıcının form doldurma veya sipariş verme işleminden önce web sitenizi kaç kere ziyaret ettiğini, hangi anahtar kelimelere tıkladığını, ilk tıklaması ile siparişe kadar geçen sürenin ne olduğunu, hatta en fazla tıklamayı veya en çok siparişi aldığınız saatlerin hangi saatler olduğunu raporluyor ve reklamlarımızın yayınını tüm bunlara göre şekillendirerek reklam maliyetlerimizi minimuma indiriyor, satış performansımızı maksimuma çıkarıyoruz.


HEMEN TEKLİF ALIN!