AjansMedya Dijital Tanıtım Çözümleri

WEB TASARIM

WEB TASARIM
Sizin için neler yapabiliriz?

İyi bir web sitesi sadece tasarımdan ibaret değildir. Kombine bir çalışma ile sizin için olması gerekeni, “en iyisini” yaparız. 

Bir web sitesinde mobil ve seo uyum, yönetim paneli, modern tasarım, özgün doğru seçilmiş bir içerik, hızlı açılan sayfalar, işlevsellik ve güvenlik olmazsa olmazdır. Tüm bunlar ziyaretçilerinizi sezgisel olarak yönlendirmenin ve kendilerini web sitenizde rahat hissetmelerini sağlamanın en temel faktörüdür. Dijital dünyadaki yatırımınızın başarılı olması için web siteniz bu özelliklerin tümünü içinde barındırmalıdır.

Size ziyaretçilerinizi kısa süre içinde yakalayarak ve doğru yönlendirerek satışlarınızı artırmayı hedefleyen bir internet sitesi için etkili çözümler sunuyoruz.

Günümüzdeki İnternet trafiğinin %70’den fazlası akıllı telefonlardan gelmektedir. Ayrıca Google web site sıralama sisteminde mobil uyumlu sitelere göre öncelik vermektedir. Dolayısı ile mobil uyumlu olmayan sitelerde seo çalışması yapılması da mümkün değildir. Bu nedenle bir web sitesi öncelikle ve mutlaka mobil uyumlu olmalıdır.

Günümüzde web sitelerinin arama motorlarında organik olarak üst sıralarda listelenmesi büyük önem taşır. Bu ise, SEO (search engine optimization) yani Arama motoru optimizasyonu uyumu ile olur. SEO uyumu arama motorlarının botlarına şirin görünmekle kalmayıp bu işin otoritesi gibi durmak maksadıyla yapılan, web sitesini arama motorlarının kurallarına uygun tekniklerle hazırlamaktır.

Yönetim paneli ile, web sitesine ekstra hiçbir programa ihtiyaç duymadan yazı, görsel vb. içerikler eklenebilir ve kolayca düzenlenebilir. Web sitesindeki küçük değişiklikleri yapmak veya web sitesini güncel tutmak için kimseye ihtiyaç duyulmaz. Temel bilgisine sahip olmak yeterlidir.

Web sitesi tasarlanırken en çok yapılan hatalardan biri içeriğin rakip sitelerden kopyalanmasıdır. Özgün içerik daha önce herhangi bir yerde yayınlanmamış, yazarın kendi tarzı ve üslubu ile ortaya çıkmış, alıntı içermeyen, Google gibi arama motorları tarafından sevilen içerik demektir. Seo uyumunun yapı taşıdır. Ziyaretçilerinizi sezgisel olarak yakalayıp doğrudan hedefinize  yönlendirerek satışlarınızı artırmayı sağlar.

Ziyaretçiler için ilk intiba çok önemlidir. Bu nedenle web sitelerinde tasarım stili sade, şık, temiz, düz, kolay anlaşılır ve efektsiz ögelerden oluşmalıdır. Web sitesi tasarlanırken güncel teknoloji takip edilmelidir. Seo uyumuna dikkat edilmelidir. Örneğin 2000’li yılların başlarında flash altyapısı ile çok şık web siteleri oluşturulurken, günümüzde arama motorları tarafından tercih edilmemesi nedeni ile hiç kullanılmamaktadır.

Web sitesinin arayüzünün, menü ve erişim yapısının kullanımı kolay, bilgiye en kısa yolla ulaşabilecek şekilde hızlı ve işlevsel bir yapıda oluşturulmalıdır. Bu sayede ziyaretçiler sezgisel olarak doğrudan hedefe yönlendirilerek satışlar artırılır.

Bir web sitesinde sayfa açılış hızı gerek kullanıcıları sıkmamak adına, gerekse arama motorlarının sayfaların açılış hızına büyük önem vermesi nedeniyle seo açısından çok önemlidir. Sayfa açılış hızı, web sitesinde kullanılan görsellerin boyutlandırmasının doğru yapılması, sıkıştırılması ve çeşitli yöntemlerle yapılır.

SSL sertifikası web sitelerinin her hangi bir saldırıya karşı önlem alan güvenlik duvarıdır. Güvenli bir web sitesi insanların rahatlıkla gezebileceği ve kişisel haklarının korunduğu web siteleri anlamı taşır. İşletmelerin sunduğu imajla doğru orantılı olarak tarayıcının adres satırında çıkan güvenli simgesi de işletmeye olumlu bir imaj verecektir.

Ürünlerini fiziksel mağazasına gelen müşterilerin dışında sanal mağazası üzerinden de satan işletmeler doğru bir reklam stratejisi ile satışlarını 100 kata kadar artırıyor. Hatta günümüzde bazı işletmeler sadece sanal mağaza üzerinden e-ticaret yapıyor. E-ticaretin gücünün farkına varmak isteyen işletmeler için de biz buradayız!

Nasıl yapıyoruz?

Web tasarım süreci nasıl işliyor?

İhtiyaçların dinlenmesi ve uygun çözümün belirlenmesi

Müşterinin ihtiyaç ve talepleri dinlenerek en uygun, en verimli web tasarım projesi sunulur. Karşılıklı fikir alışverişleriyle çalışma planı ortaya çıkartılır. Web sitesindeki yerleşim ve tasarım mimarisi belirlenir ve sunulur.

İÇERİK YÖNETİM SİSTEMİNİN OLUSTURULMASI​​

İhtiyaçlara göre içerik yönetim yazılımı kurulur. Müşteri kendisine ait şifre ile bu arayüz üzerinden web sitesi içeriğinde değişiklik yapabilir.

WEB TASARIM PLANININ YAPILMASI VE OLUSTURULMASI

Web sitesinin taslağı oluşturulur, tasarlanmaya başlanır, standart ayarlar yapılır, kullanılacak kreatif görseller hazırlanır ve taslağa yerleştirilir.

İçeriklerin ve görsellerin yerlestirilmesi

İçerik editörlerimiz tarafından seo uyumuna dikkat edilerek, ürün ve hizmetlerle ilgili özgün içerikler oluşturulur, İçeriklerle birlikte ürün ve hizmetlere ait görsellerde son kontrolleri yapılarak web sitesine aktarılır.

Web sitesinin sunumu

Hazırlanan web sitesinin müşteriye sunulur. Eklemeler, çıkarmalar ve son değişiklikler bu aşamada belirlenir. Müşterinin talebi doğrultusunda gerekli düzenlemeler yapılır.

Son kontrollerin yapılması

Web sitesinin, tasarım, yazılım, içerik, seo uyum, mobil uyum ve hız testleri gibi son kontrolleri yapılarak yayına hazır hale getirilir.

WEB SİTESİNİN YAYINLANMASI

Web tasarımı yayına geçmesi için lokalden gerçek adresinde upload edilerek yayına alınır.

Bakım, destek ve danısmanlık

Web sitesi yayınlandıktan sonra teknik destek ve danışmanlık verilir. Web sitesinin kesintisiz çalışması takip edilir. Düzenli olarak yedek alınarak olası veri kaybı engellenir. Talep edildiğinde gerekli güncellemeler yapılır.


HEMEN TEKLİF ALIN!